Bahcesepetim.com’u Tanıyalım

organik-dogal

Organik Üretim Hikayesi Nasıl Başladı?

Bahcesepetim’den herkese merhaba,

Doğal ve organik ürün temalı projemiz için şu an Toros yaylalarından biri olan Yeşilyayla’dayız.  Korkuteli’nin 52 köyünden biri olan Yeşilyayla, sulak ve dağlık bir araziye kurulmuş yaklaşık 1.500 köy evinin bulunduğu, organik ve geleneksel yöntemlerle doğal işleyin sürdürüldüğü şirin bir kasaba. Kimyasal gübrelemelerin olmadığı ve seracılığın yaygınlaşmadığı ender köylerden biri. Burada tüm mahsüller tarla ürünü, mevsimlik ve doğal gübre ile üretiliyor.

toroslar

Aynı zamanda bahcesepetim.com projesine de ilham veren yer. Biz bu köyle paralel olarak Isparta ve Burdur köylerinin kadınlarını arkamıza alarak “doğal tüketim” ve “ilaçsız tarım” temalı organik bir proje başlattık. Bitki çayları ve organik bakliyatlar burada sizin için üretiliyor. Bahcesepetim, doğal köy ürünlerini bulabileceğiniz doğal bir pazar. Bahcesepetim.com‘dan aldığınız her ürün köy kadınlarına istihdam sağladığı gibi “doğal” ve “geleneksel” yöntemleri de destekliyor.

Burada Herşey Doğal

Fatma teyze sizin için bu sene buğdayını taş değirmende öğütecek, yıllardır kullanmadığı geleneksel değirmenini bizim için yeniden kullanacak. Rabia teyze çayırlarda otlattığı ineklerinden, size ulaştıracağımız ürünlerde kullanmamız için doğal sütler sağacak, Kestel’in en güzel çiftliğinden sizin için bıldırcın yumurtaları gelecek, Müşerref teyze bahçesinden topladığı organik meyvelerle, odun ateşinde şeker pancarından üretilmiş Burdur şekeri kullanarak harika organik reçeller kaynatacak. Tamamı doğal tarımla yetiştirilmiş, kendi bahçelerinden kendi elleriyle topladıkları ürünler.

Yani bu proje “öze dönüş” projesi.

tarhana

Güneşte kurutulan ve ev yoğurduyla yapılan özel reçeteli Burdur Tarhanasını da, sulak ve yemyeşil ovaların yağlı ve lezzetli cevizlerini de burada bulabileceksiniz. Bilge teyzelerimizin eşliğinde dağlardan topladığımız şifalı otların, lezzetli çayların ulaşılabilir adresi olacak bahcesepetim.

Bu projenin tüm tedarikçileri Toros dağlarının en güzel yaylalarından seçilmiş köy kadınlarıdır. El lezzetine bayılacağınız 9 köy kadınımızla harika bir proje başlattık. Ne satın aldığınızı, ne yediğinizi bilmeniz için tüm ürünlerin üretimlerini, tedarikçi ve üretici teyzelerimizi, ilerleyen videolarda tek tek paylaşacağız.

Organik tarıma teşvik etmek ve köy kadınlarına istihdam sağlamak gibi iki güçlü amacımız var.

Bu amaçlara ulaşmamız için sizin de desteğinizi arkamıza alarak ilerliyoruz. Doğanın şifalı eli sizinle olsun, yediğiniz içtiğiniz doğal olsun.

Hoşçakalın…

%13
75,00 65,00
%17
29,99 25,00
%20
24,99 20,00
%25
19,99 15,00

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir